KONST / Litografier / Färglitografi 15707200
nr 1570 7200
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 146/360. Färglitografi, bildmått: 27x36 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:37:24
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren